AKILLI PEDESTAL SİSTEMLERİ

Marinalar için ilk yerli akıllı kart otomasyon sistemi Mekano Elektronik tarafından üretildi. 

Türk mühendisler tarafından tasarlanan yüzde yüz yerli, ilk “Türk Marina Pedestal Sistemi” 22 Temmuz Pazar günü Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a yapılan tanıtım ile görücüye çıktı. 

Akıllı Kart Otomasyon Sistemi’ni mevcut manuel sistemlerden ayıran pek çok özellik bulunuyor. Elektronik ortamda akıllı kart teknolojisi ile ön ve geri ödemeli olarak çalışan sistem, genel merkezden de kontrol edilebiliyor. Akıllı ünite olarak adlandırrılabilen sitem; elektrik dağıtımı, su dağıtımı, TV yayını, telefon bağlantısı ve günlük hava durumu bilgileri gibi pek çok kolaylığı, birden fazla dil seçeneği ile yatçılara sunuyor. 

Sistem; ilk yerli üretim olması sebebi ile ithal sistemlerde kaynaklanan servis hizmetinin alınamaması ve yedek parça sağlanamaması gibi problemleri ortadan kaldırarak önemli bir ihtiyaca cevap veriyor.  

Akıllı kart Otomasyon Sistemi’ni mevcut sistemlerden ayıran bir başka özelliği ise ulaşım araçlarında kullanılan ‘İstanbul Kart’ ile kullanılabilmesi... Marinalarda geçerli olacak “İstanbul Kart” ile ön ödeme yapılması ve gerekli durumlarda yapılan ödemenin karta geri yükleme yapılarak iade edilmesi mümkün. Böylece sistem ödeme yapmadan marinadan ayrılan yatçılara karşı önlem niteliğinde olacak ve böylece marina işletmecileri için sıkıntı yaratan durumları ortadan kaldıracak.  

Akıllı Kart Otomasyon Sitemi’ni üreterek Türkiye’de bir ilke imza atan Mekano Elektronik Ltd. Şti.’nin Satış ve Pazarlama Müdürü Tarık Ovacıklı sistemin çıkış noktasını ve kullanım özelliklerini şu sözleri ile anlattı: 

“Ülkemiz marinalarında doğmakta olan ihtiyacı değerlendiren şirketimiz, yurtdışında üretilen örnekleri de ciddi biçimde inceleyerek, tamamen Türk mühendislerince projelendirilen ve kendi tesislerinde üretilen, akıllı kart teknolojili, ön ve geri ödemeli, stand-alone çalışan, uluslar arası standartlarda, her türlü hava koşullarına dayanıklı, monofaze / trifaze elektrik ve 5 Bara kadar su dağıtımına uygun, Tv yayın, telefon iletim bağlantı çıkışlı, fotosel aydınlatmalı, reklam panolu, estetik ve ergonomik gövde yapılı, özgün pedestal modellerini hayata geçirdi.” 


 

SOSYAL MEDYA
Gelecek Yüksek Teknolojide Yüksek Teknoloji Bizimle...